Резиновый клей купить
клей пвх — раствор натурального каучука в бензине. Применяется для работ с резиновыми и резинотканевыми изделиями, а также прорезиненными тканями для крепления металлов, резины. Процесс производства

Натяжные потолки в Москве и Санкт-Петербурге
Мне без разницы какое качество будет, у всех одинаково! Машины тоже все одинаковы у всех четыре колеса и руль, но вряд ли вы ездите на работу за рулем новенького трактора. В фирмах есть очевидная разница

Ввод жилого дома в эксплуатацию
мне нужна была услуга ввод жилого дома в эксплуатацию, я не знал к кому обратится что бы не ошибится с качеством обслуживания. Один знакомый посоветовал мне фирму "Забудова груп" и я решили послушать

Натяжные потолки в Киеве
В любимой квартире всегда хочется улучшить интерьер. Уют зависит от многих вещей - от правильно подобранной мебели, современной кухни и ванной, а также конечно от самой отделки. Одной из важнейших частей

Каркасные дома в Днепропетровске
Давно хотел сделать себе дом, все никак не доходили до этого руки. Да и честно скажу я даже примерно не представлял сколько это может мне стоить, но потом все таки пошел в интернете и написал каркасные

Si të mësoni një kotele për të ecur në një tabaka

  1. Si për të mësuar një kotele muajsh në tabaka
  2. Si të mësoni një kotele në tabaka shpejt

Trajnimi i një kotele për të ecur në një tabaka nuk duhet të bëhet e vështirë dhe e lodhshme për të dy ju dhe detyrën e tij. Shumë janë të interesuar për sa kohë mëson kotelja në tabaka? Në fakt, ky është një operacion i thjeshtë dhe mjaft i suksesshëm. Nëse i afroheni me frymëzim, merrni kohë të mjaftueshme dhe durim. Edhe nëse merr një kotele nga rruga, mund ta mësosh atë në tabaka. Si për të mësuar një kotele rrugë në tabaka, ju mund të mësoni nga artikulli ynë.

Çfarë nevojitet për këtë? Gjëja e parë është që të zgjidhni tenxhin e duhur për një kotele. Zgjedhja më e mirë është një enë plastike që është e lehtë për t'u pastruar dhe është blerja më praktike. Mos merrni një tenxhere me skaj të lartë. Kotelja duhet lehtë të kërcejë mbi të dhe të zbresë pas kryerjes së veprimeve të nevojshme. Për kotele përsosur jo të thellë tualet me një rrjet "Këmbë të pastër". Banjat me rrjet janë shumë të rehatshme dhe nuk kërkojnë koston financiare të mbushësve, por për të shmangur erëra të pakëndshme duhet të lahen pas çdo udhëtimi të maceve në tualet.

Si për të mësuar një kotele muajsh në tabaka

Disa kotele neglizhojnë tualetet aromatike. Filloni stërvitjen nga një enë prej balte pa erë ose nga një stendë për enët e luleve. Shumica e kotele janë të lumtur për të shkuar në tenxhere dhe mos të merren në vende të tjera të banesës. Megjithatë, nëse keni gjelbërim në banesë, atëherë kotelja mund të ndryshojë zakonet e saj dhe të fillojë të ecë nën impiant. Për të shmangur këtë, largoni bimët nga kotelja ose mbuloni tokën me gurë ose konë pishe.

Tualeti Cat duhet të vendoset në një vend relativisht të qetë Tualeti Cat duhet të vendoset në një vend relativisht të qetë. Ku kotelja mund të dalë në pension dhe të jetë e vetme me vete. Mos e vendosni enën pranë pajisjeve shtëpiake që bëjnë zhurmë gjatë përdorimit (frigorifer, lavatriçe, etj.). Sigurohuni që fëmijët dhe qentë kurioz nuk ndërhyjnë me nevojat natyrore të kotele. Një top pak i ndyrë pak lehtë duhet të shkoj në tualetin tuaj. Vendose pranë vendqëndrimit të përhershëm. Dhe nëse jeni me fat dhe tashmë keni macet në apartament, atëherë secili prej tyre, mundësisht, duhet të ketë tualetin e vet. Shumë pronarë mace preferojnë tualete të mbyllura në formën e një shtëpie, por në tabaka të tilla nuk është shumë e përshtatshme për t'u pastruar dhe nuk duhet të gaboni me dimensionet në mënyrë që kafsha të jetë e rehatshme.

Pra, ne fillojmë të mësojmë të ecim me kotele në tabaka. Pra, si i mëson një kotele në tabaka? Merrni kohë dhe kapni kotele në momentin kur ai do të bëjë biznesin e tij të lagësht. Drejtoni atë në një vend të pajisur posaçërisht. Sigurohuni që çdo herë që kotelja shkon vetëm në tualet për nevoja natyrore dhe nuk i pëlqen një vend tjetër në apartament. Kur ai ndalon të luajë dhe fillon të erë, me kujdes të marrë atë në duart e tij dhe ta mbjell atë në një tenxhere. Vlerësojmë me mirënjohje atë në kohën kur ai fillon të jetë i vendosur dhe të nuhatë tenxhere. Dhe kur koteli lehtësohet, jepni diçka të shijshme dhe goditeni butësisht. Anija duhet të lahet në mënyrë të pastër në mënyrë që kotelja të dëshirojë të kthehet atje me kënaqësi përsëri dhe përsëri.

Si të mësoni një kotele në tabaka shpejt

Nëse nuk keni shumë kohë të lirë për të organizuar mbikqyrjen e aventurave të një kotele, atëherë mund ta kyçni atë në një dhomë me një tenxhere. Vetëm mos harroni të kontrolloni përmbajtjen e tij kohë pas kohe. Çdo gjë për çdo gjë do t'ju marrë dy javë. Pas kësaj kohe, kotelja do të pjek për të pavarur duke vizituar tualet pa ndihmën tuaj.

Për të marrë rezultatin më të mirë nga qëndrimi i kotelës në tenxhere, përpiquni ta mbroni atë nga irrituesit e jashtëm. Asnjëherë mos qortoheni dhe jepni ilaçe të pakëndshme për të dhe mos bëni asnjë procedurë, ndërsa kotelja po përgatitet për tualetin, të ulur në barkë ose thjesht duke u larguar nga ajo.

Ju duhet të mësoheni në tabaka që nga mosha e hershme, kështu që më vonë nuk ka dyshim: si ta mësoni kotelin prej 1.5 muajsh në tabaka ose të mësoni kotelin 2 muaj në tabaka.

Gabimet e bëra në përgatitjen e një koteleje për një jetë të rritur zhvillohen në zakone të këqija në një mace të rritur. Këto gabime janë:

Ju harroni të pastroni tenxhere nga koha në kohë dhe të ndryshoni   mbushëse tualeti Ju harroni të pastroni tenxhere nga koha në kohë dhe të ndryshoni mbushëse tualeti . Kotelja përjetoi një frikë në anije ose afër saj. Tenxhere u zhvendos nga një vend i qetë në një vend të zhurmshëm. Një tabaka është zëvendësuar nga një tjetër. Ju keni blerë një enë nën tualet me erë ose lani atë me një agjent të aromatizuar, ose përdorni zbukuruesit e ajrit për të hequr qafe erën e felenit.

Asnjëherë mos aplikoni masa brutale të edukimit për kotele për ta zbrazur atë jashtë tenxhere. Dënimi do të përkeqësojë problemin - kotele do të fillojnë të kenë frikë nga ju. Sidomos në qoftë se e vërtitni ose e shtypni hundën në një lëvizje të zorrëve.

Shumica e felines nuk do të mallkoj kurrë në vendet ku ushqimi dhe uji i tyre janë të vendosura. Nëse kotelja zgjodhi një vend për të shkuar atje, dhe jo në një tenxhere, ju mund të vendosni një pjatë me ushqim dhe ujë pranë tij. Kjo zonë, duke përfshirë, mund të trajtohet me një detergjent me një erë të theksuar, të vënë aty një copë sapuni aromatik ose të spërkasë me parfum.

Kotelja nuk mund të arrijë tenxhere për shkak të problemeve të saj shëndetësore. Ata mund të fyejnë një kotele dhe ta bëjnë atë të ecë jashtë tenxhere. Këto janë: inflamacion i fshikëzës, diarre të kafshëve ose kapsllëk. Nëse bëni gjithçka në mënyrë korrekte dhe nuk merrni një rezultat, atëherë mund të jetë koha për të kontaktuar një veteriner për ekzaminim dhe për të identifikuar problemet shëndetësore në një kotele.

Për të hequr qafe odors të pakëndshme, duhet të blini mbeturina të veçanta të maceve për të ndihmuar në pastrimin e tualetit të kafshës. Këto produkte do të kursejnë kohë për pastrim, kanë veti antibakteriale, plotësisht "bllokojnë" erën. Mbushësit janë bërë nga materiale të ndryshme: druri, xhel mineral dhe silicë. Për kotele, rekomandohet mbushja minerale e një fraze të madhe në mënyrë që nëse ato lëshohen aksidentalisht në traktin e tretjes, mbushësi nuk formon kokrra absorbuese. Për dru dhe selikagelnyh nuk ka kufizime.

Duke u rritur, mace fillon të shënojë territorin e habitatit të saj. Kjo reflektohet në faktin se një individ i rritur lëshon një rrymë të urinës në sipërfaqet vertikale në apartament. Ata e bëjnë këtë duke iu bindur instinktit për të mbrojtur habitatin e tyre nga të huajt.

Macet janë skllevër të zakonit. Nëse gjeni madhësinë, llojin dhe vendndodhjen e duhur të tenxhere që i pëlqen maceja juaj, mos lëvizni barkën! Nëse akoma dëshironi ta bëni këtë, atëherë lini tenxhin e vjetër në vendin e vjetër. Në vendndodhjen e re të vendit tualet mace një zëvendësim. Prisni derisa macja të ndryshojë vendin e saj të ndihmës në një të re. Vetëm atëherë hiqni tualetin e vjetër.

Pra, ne shpresojmë se në këtë artikull keni marrë një përgjigje për pyetjen se si të mësoni kotele në tabaka.

Shumë janë të interesuar për sa kohë mëson kotelja në tabaka?
Çfarë nevojitet për këtë?
Pra, si i mëson një kotele në tabaka?
Разработка, поддержка и продвижение сайтов Sigmasoft.com.ua